KONST / Litografier / Färglitografi 14908071
nr 1490 8071
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 31/100, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 63x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x66 cm
Kondition: skadad ram
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:54:23
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin